چوبیک

 • سرویس خواب ام دی اف
 • میز اداری ام دی اف
 • کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

طراحی کابينت آشپزخانه, ساخت کابینت آشپزخانه با انواع ام دی اف, جدیدترین و با کیفیت ترین کابینت آشپزخانه ام دی اف متناسب با فرهنگ و سليقه ايرانيان از تخصص هاي ما در گروه توليدي چوبيک مي باشد. همواره هدف ما ساخت کابينت آشپزخانه ام دي اف با استفاده از مرغوب ترين متريال متناسب با هارموني ميان رنگ هاي به کار رفته در دکوراسيون آشپزخانه و منزل شما عزيزان بوده و مسئولان ما در واحد طراحي در طرح هاي پيشنهادي انواع کابينت آشپزخانه ام دی اف MDFبه فضاهاي ذخيره سازي کابينت با توجه به افزايش تنوع لوازم مورد استفاده در آشپزخانه توجه ويژه اي مي نمايند
با توجه به اين نکته که آشپزخانه يکي از پرکاربرد ترين فضاهاي منزل مي باشد ما با استفاده از تکنيک هاي کاربردي و مناسب با فضا و ابعاد آشپزخانه شما ايده آل ترين طرح ها را به شما ارائه نموده و در اسرع وقت با نازلترين مبلغ پياده سازي اين طرح ها را صورت مي دهيم

مراحل ساخت انواع کابینت آشپزخانه و ارائه شیک ترین مدل های کابینت mdf


1)پیش طرح
دراین مرحله مسئولان ما به منظور کمک به سفارش دهندگان ساخت کابینت آشپزخانه منظره ای از طرح نهایی کابینت ها را به این عزیزان ارائه می نمایند و پس از ارائه اطلاعات کامل به سفارش دهندگان از سلیقه و نظرات این عزیزان بهره مند می گردند
2)اندازه گیری جهت اجرای طراحی کابینت آشپزخانه
در این مرحله مسئولان ما در محیط شما حضور پیدا می نمایند و فضای آشپزخانه شما را جهت ساخت و نصب کابینت آشپزخانه ام دی اف اندازه گیری می نمایند. برخی از نکات فنی حائز اهمیت در این مرحله عبارتند از:
برای تعیین محل اجاق گاز باید ابتدا نوع آن مشخص شود که صفحه ای یا معمولی است. اگر صفحه ای باشد با توجه به اندازه آن، آن را بر روی صفحه کار نصب می نمایم برای و محیط زیر صفحه کار کابینت آشپزخانه ام دی اف می سازیم. اگر نوع اجاق گازمعمولی بود محل نصب آن را در طرح به اندازه m 90 خالی گذاریم، در مشخص نمودن محل نصب اجاق گاز باید به مواردی چون انشعاب لوله گاز، برق و دودکش هود در آشپزخانه توجه نمود.
 باتوجه به نوع هود محل آن را در طرح مشخص می کنیم و مشخص می‌شود که به کابینت آشپزخانه ام دی اف نیاز دارد یا ندارد. محیط لازم برای نصب هود از 60 cm تا 90cm متغییر است.
محل نصب لباس شویی در طرح کابینت آشپزخانه ام دی اف مشخص می‌گردد و محل آن به اندازه 60cm خالی گذاشته می‌شود.
 برای ماشین ظرف شویی همانند لباس شوی عمل می کنیم.
 برای یخچال پس از معین شدن محل آن در طرح باید به مقدار 95cm * 180cm از محیط به آن اختصاص داد.
تعیین محل سینک در طرح با توجه به انشعاب لوله آب و اندازه آن که از 60cm تا 120cm متغیر است صورت می گیرد.  تعیین محل های باقیمانده برای طراحی مثل دوسری کشو در کجای آشپزخانه قرار دهیم

3)مرحله طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف


در طراحی با توجه اندازه های بدست آمده در مرحله قبل می‌توان طرح را به صورت دستی یا به کمک رایانه تهیه کرد. طرح دستی اجرای طرح مهندسی بر روی کاغذ ترسیم است.
و طرح کامپیوتری به کمک نرم افزارهای طراحی مانند 3Dma Catia و … صورت می گیرد.
در طراحی آشپزخانه باید مواردی همچون طرح کابینت، رنگ آشپزخانه نور پرده، میز صندلی، گل و گیاه و… را در نظر داشت.
در طراحی باید نوع سیستم آشپزخانه مشخص گردد آشپزخانه را می‌توان راهرویی، L شکل، U شکل و یا V شکل طراحی نمود.
4) انتخاب نوع مصالح مصرفی جهت ساخت کابینت آشپزخانه
برای ساخت بدنه های کابینت کاشپزخانه ام دی اف از پانلهای لایه ای، تخته خرده چوب و MDF با روکش های طبیعی و مصنوعی ماندن سترون ملامینه، فرمیکا، تخته خرده چوب و… استفاده می‌شود و برای صفحات رویه کابینت نیز که مستقیماً در معرض نفوذ آب، سائیدگی حرارت و دیگر عوامل فرسایشی قرار دارد از پانل هایی با ضخامت 40mm تا 36mm با روکش هایی از جنس فرمیکا MPL و دیگر روکش های مقاوم در برابر فرسایش استفاده می‌کند.
دیگر مواد مورد استفاده که در ساخت کابینت آشپزخانه ام دی اف می‌توان نام برد شامل نوار PVCلولای گازور انواع پکیچ cm, 1/5cm,1cm) چسب، دستگیر، ریل کشو، سبداً بچکان و … نام برد.
چیدمان کابینت باید به گونه ای باشد که اولاً تشکیل و مستحکم باشد ثانیاً تمام وسایلی که در یک زمان خاص مورد احتیاج است در کوتاهترین زمان ممکن قابل دسترس باشد. به این نکته مثلث دستیابی آشپزخانه می گویند، اضلاع این مثلث عبارتند از: یخچال، سینک و اجاق گاز می‌باشد که به ترتیب هر کدام محل دپوی مواد اولیه آشپزخانه محل آماده سازی و پردازش مواد و بالاخره عملیات پخت و پز مواد است.
از آنجا که بیشترین وقت آشپزی حول این سه مرحله گرفته می‌شود، نزدیکی آن به یکدیگر موجب سهولت در کار خواهد شد.
آخرین مرحله در طراحی تکمیل ساختمان آشپزخانه که در حقیقت وارث تمامی محاسن ومعایب مهندسان معماران و استادکاران است می‌باشد. از این سو می بایست با تمامی مسائل و معایب احتمالی کار ساختمان که به جای گذاشته شده است کنار‌آیید و از سوی دیگر تمامی تلاش را به این نکته معطوف کند که زیباترین طرح ممکن را برای فضای آشپزخانه فراهم آورد تا تمام آنچه را که وظیفه اصلی کابینت است به جا آورده شد.
5) اجرای برش کاری
در ابتدای امر باید توجه کرد که برش درب ها نمای اپن و طبقه های داخلی کابینت آشپزخانه ام دی اف بعد از نصب کابینت ها در آشپزخانه صورت می گیرد
به طور کل برش کاری در دو مرحله صورت می گیرد مرحله اول به اصطلاح خرد کردن ورقه است و مرحله دیگر اندازه بری تخته ها می‌باشد
در اندازه بری تخته ها باید مواردی مانند ضخامت PVC عیب هایی همچون تابیدگی ورق و خش خوردگی سطوح مورد توجه قرار گیرند.
در برش کاری برش قطعات فیبر پشت بند، بدنه، پاسنگ، بلنت و تاج، صورت می گیرد.
6)لبه چسبانی
این مرحله به منظور زیبایی کار و محافظت از لبه های کار در برابر ضربه و نفوذ آب و رطوبت می‌باشد.
لبه چسبانی را می‌توان با نوارهای از جنس چوب یا PvC انجام داد. ضخامت این نوارها از mm 1/0 تا mm 2 می‌باشد. نوارهایی با ضخامت mm 1/0 را در تخته هایی مانند طبقات داخل کابینت آشپزخانه ام دی اف استفاده می‌شود و نوارهایی با ضخامت بیشتر برای دیگر قسمت ها مخصوصاً درب کابینت به کار می رود.
لبه چسبانی را می‌توان به دو صورت دستی و ماشینی انجام داد که مسلماً‌ استفاده از روش ماشینی دقت کار سرعت و زیبایی کار را افزایش می‌دهد.
بعد از اتمام لبه چسبانی، امکان بیرون زدگی مقدار کمی چسب از کنار لبه ها وجود دارد که باید به تمیزکاری آن بپردازیم، البته دستگاه های مدرن امروزی این عمل را به صورت اتوماتیک وار انجام می‌دهند.
7) شیار زدن قطعات کابینت آشپزخانه
شیار زدن مختص بدنه های کابینت زمینی و دیواری می‌باشد.
شیار را به منظور قرار گرفتن فیبر پشت بند کار ایجاد می‌کنند.
باید دقت کرد فاصله شیار باید از پشتی بدنه mm 17 فاصله داشته باشد. این فاصله برای ایجاد فضا برای نصب چوب های اتصال در پشت کابینت می‌باشد.
8)سوراخ زنی
در این مرحله اقدام به خطای کشی و مشخص نمودن سوراخ های اتصال بدنه سوراخ های ریل کشو و سوراخ های زیر طبقه ها می کنیم.
پس از انجام سوراخ کاری، سوراخ های اتصال را در طرف بیرونی بدنه خزینه می کنیم.
باید دقت نمود تا سوراخ های ایجاد شده با فاصله cm5 از لبه کار و در مرکز ضخامت تخته اتصالی ایجاد گردند از دیگر عواملی که باید در سوراخ کاری رعایت نمود این است که سوراخهای ایجاد شده حتما عمود بر سطح تخته باشد. سوراخ کاری باعث سرعت بخشیدن به مونتاژ کاری افزایش دقت و زیبایی کارمی شود.
9) مونتاژ کاری کابینت
در آخر پس از آماده شدن کلیه قطعات اقدام به متصل کردن آنها به یکدیگر می کنیم.
در هنگام منتاژکاری قبل از این که پشت بندکار بر روی فیبر فیکس و محکم شود باید دویدگی کار را بگیریم تا در هنگام نصب آنها بر روی دیوار و نصب درب های آنها دچار مشکل نشویم.
مراحلی که در بالا توضیح داده شد هر کدام نیاز مهارت و تجربه کاری دارند و اینگونه نیست که به سادگی توسط افراد غیر متخصص صورت پذیرد.

مرحله نصب کابینت ام دی اف


مراحل نصب کابینت ام دی اف را می توان به موارد زیر تقسیم بندی نمود:
1- علامت گذاری بر روی دیوار 2- نصب اتصالات بر روی دیوار 3- نصب کابینت 4- اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبقات کابینت ها 5- برش کاری و لبه چسبانی 6- لوله گذاری درب ها 7- نصب درب دست گیره نمای اپن و طبقات کابینت ها
10)علامت گذاری روی دیوار
این مرحله از مهمترین مراحل نصب کابینت ام دی اف می‌باشد.
زیرا در خط کشی بر روی دیوار باید نکاتی همچون تراز بودن خط ترسیمی، رعایت شود بی دقتی در ترسیم این خطوط باعث ایجاد معایبی در کلیه مراحل نصب می‌شود.
11) نصب اتصالات روی دیوار
برای نصب کابینت ام دی اف دیواری بر روی دیوار نیاز به اتصالات محکمی است. در سالهای اخیر اتصالات گوناگونی ابداع شده اما متداولترین اتصال برای نصب کابینت های دیواری اتصال 45 می‌باشد که می‌توان با چوب یا فلز انجام داد. در اتصال با چوب چوبی با مقطع مستطیلی 80*16 میلی مترو طول دلخواه انتخاب کرده و با برشی 45 در وسط مقطع در جهت طولی تخته آن را دو نیم می کنیم که یکی از آنها بر روی خط های اندازه گذاری شده بر روی دیوار نصب می‌شود و دیگری بر روی کابینت قرار می گیرد.
بااین اتصال کابینت آشپزخانه ام دی اف به سرعت و با دقت نصب می‌شود و قادر به تحمل بار زیادی است.
12) نصب کابینت آشپزخانه
پس از نصب اتصالات بر روی مکان های مشخص ابتدا کابینت های زمینی را نصب می کنیم.
پس از نصب کابینت های زمینی آنها را با یکدیگر توسط پیچ، فیکس کرده و پس از فیکس کردن آنها به یکدیگر به کمک پایه های کابینت آشپزخانه آنها را به صورت تراز تنظیم می کنیم. پس نصب را کابینت های زمینی، کابینت های دیواری را بر روی دیوار قرار داده و با یکدیگر فیکس می کنیم.
پس از نصب کابینت ها نوبت به نصب تاج زیر مهتابی و پاخور (پاسنگ) می‌رسد.
و در ادامه صفحه رویی کابینت زمینی را نصب می کنیم در نصب صفحه کابینت زمینی باید با توجه به نوع سینک و گاز محل نصب آن ها بر روی صفحه را آماده کرد و پس از نصب صفحه اقدام به نصب سینک و گاز کنیم.
13) اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبقات کابینت های آشپزخانه
در اندازه گیری طبقات باید اندازه طبقات را 1 تا 2 سانتیمتر کوچکتر از اندازه واقعی عمق کابینت در نظر گرفت.
در اندازه گیری درب ها باید به مقدار 4 تا 5 میلی متر اندازه ها کوچکتر از عرض واقعی درب باشد این عمل به منظور عمل ریگلاژکاری انجام می‌شود. به طور مثال اگر اندازه پشت عرض کابینت cm 50 باشد عرض درب ما cm 5/49 محاسبه می‌شود. برای اندازه گیری ارتفاع درب ها مانند اندازه گیری عرض درب عمل می کنیم با این تفاوت که ارتفاع درب های کابینت های دیواری و همین طور زمینی باید ثابت باشد.
درب ها و نمای اپن ساده پروفیلی و تمام چوب و یا مخلوطی از یکدیگر ساخت.
14)برش کاری ولبه چسبانی
پس از اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبقات کابینتها اقدام به برش کاری ابعاد مورد نظر می کنیم و پس از اتمام برش کاری آنها را با PVC لبه چسبانی می کنیم در لبه چسبانی درب ها و نمای اپن از نوارهای PVC با ضخامت 1 تا 2 میلی متر استفاده می‌شود و برای لبه چسبانی طبقات می‌توان از نوارهایی با ضخامت 1/0 میلی متر استفاده کرد. پس از لبه چسبانی قطعات اقدام به تمیز کردن لبه ها می کنیم.
15) نصب لولا بر روی درب کابینت آشپزخانه
پس از آماده شدن درب ها به کمک دریل با مته گازور محل نصب لولای گازور را بر روی درب ایجاد می کنیم و پس از اتمام این مرحله اقدام به نصب لولا می کنیم، محل ایجاد لولا گازور باید از لبه درب تا مرکز مته گازور حدود mm 22 فاصله داشته باشد. هنگام نصب لولا باید دقت کرد لولا کاملاً موازی با لبه درب باشد تا در هنگام نصب درب بر روی کابینت دچار شکل نشویم در اینمرحله قبل از اقدام به نصب لولا باید روی سطح درب مشخص شود این عمل به دلیل جلوگیری از نمایان شدن عیب های مانند تابیدگی یا خش های شدید بر روی سطح درب می‌باشد.
16) نصب درب، دستگیره، نمای اپن و طبقات کابینت ها آشپزخانه
پس از آماده شدن درب ها، طبقات و نمای اپن اقدام به نصب و جاگذاری آنها می کنیم پس از نصب دربها اقدام به تنظیم کلیه درب با فاصله یکنواخت و منتظم نسبت به یکدیگر می نمایم که اصطلاحاً به این عمل ریگلاژکاری می گویند و در آخرین مرحله کار اقدام به تمیز کردن آشپزخانه می کنیم.
ساخت کابینت آشپزخانه ام دی اف همانند دیگر اشیا نیازمند به ابزار آلات و ماشین آلات خواص خود می‌باشد که می‌توان به ماشین اره خط زن دستگاه PVC دستگاه اتصال بیسکوئیتی یا دوچلچله، اره قطع کن یا فارسی بر اره نئوپان بر، چکش بادی دریل برقی و شارژی، و حتی دستگاه های پیشرفته تر مانند CNC اشاره کرد.

انواع شیرآب جهت نصب بر روی کابینت

تاثیر انتخاب رنگ در آشپزخانه

کابینت های فلزی خود را تعمیر نمایید

کابینت مهم ترین عضو آشپزخانه

مناسب ترین سینک برای استفاده در کابینت آشپزخانه

نحوه افزایش عمر کابینت آشپزخانه

کابینت ساز خوش قول

دلایل اختلاف قیمت کابینت آشپزخانه

کابینت و آشپزخانه سه رنگی

آیا قصد خرید کابینت آشپزخانه دارید؟

نکات طلایی در ساخت کابینت آشپزخانه

آیا آشپزخانه ای زیبا می خواهید

دستگیره از اجزای مهم کابینت آشپزخانه

چگونه آشپزخانه های کوچک را بزرگتر نشان دهیم

راهکارهای پاک نمودن چربی از روی کابینت آشپزخانه

مزیت ها و معایب کابینت آشپزخانه ام دی اف

متریال مناسب کابینت آشپزخانه

نحوه چیدمان کابینت

آشپزخانه ای شیک با کابینت ام دی اف

کابینت آشپزخانه قرمز رنگ

آشپزخانه ای با کابینت های زرد رنگ

تمیز نمودن کابینت ام دی اف

تاثیر رنگ ام دی اف در کابینت آشپزخانه

نکات مهم در خرید کابینت آشپزخانه

معرفی انواع صفحات کابینت آشپزخانه

مشخصات کابینت آشپزخانه خوب


 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

 • کابینت آشپزخانه

کابینت, کابینت ام دی اف, کابینت مدرن, کابینت آشپزخانه مدل جدید, کابینت سازی, کابینت آشپزخانه,کابینت آشپزخانه مدرن, کابینت آشپزخانه کوچک, کابینت آشپزخانه هایگلاس,کابینت آشپزخانه ام دی اف, کابینت آشپزخانه قیمت, ساخت کابینت آشپزخانه ام دی اف, شیرآب کابینت, معایب کابینت ام دی اف, تمیز نمودن کابینت آشپزخانه, نکات مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه ام دی اف, چیدمان کابینت آشپزخانه, مدل های کابینت ام دی اف, کابینت آشپزخانه هایگلاس, تولید کابینت آشپزخانه, مزایای کابینت MDF,کابینت MDF,کابینت آشپزخانه MDF,قیمت کابینت MDF, صفحات کابینت آشپزخانه, صفحات کورین,دستگیره کابینت آشپزخانه, سینک کابینت آشپزخانه, نورپردازی آشپزخانه